• Advertisement

Problemy z Invertorem Diehl Platinum 3000H

Dział dotyczący inwerterów fotowoltaicznych. Dyskusje o doborze odpowiedniego inwertera i problemach z inwerterami - PVforum.pl

Problemy z Invertorem Diehl Platinum 3000H

Postautor: jarekostek » ndz wrz 25, 2016 10:17 pm

W ubiegłym roku zainstalowana została u mnie 3kW instalacja fotowoltaiczna (podłączona do sieci, bez akumulatora) przez firmę PK Energia Sp. z o.o. z Warszawy, skład której wchodzi inverter DIEHL Platinum 3000H. Od uruchomienia instalacji już czwarty raz uległ awarii inverter, za każdym razem urządzenie przechodzi jakby w stan blokady, wyświetla się alarm i komunikat informujący, że moduł AC jest uszkodzony. (Po rozkręceniu urządzenia nie widać objawów uszkodzenia - brak przepalonych, przegrzanych elementów). Firma już trzy razy wymieniała inverter na nowy po 49-64 dniach (taki sam model) i efekt jest mizerny, bo czwarty egz. uległ uszkodzeniu. Instalacja była kilkakrotnie sprawdzana i jest ok., dodatkowo pracownicy zakładu energetycznego wykonywali pomiary parametrów sieci. Na chwilę obecną jedyny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to dążyć do zainstalowania invertera innego producenta. Proszę o pomoc osoby mające doświadczenie w tym zakresie. Proszę o jakąś podpowiedź.
jarekostek

Advertisement

Re: Problemy z Invertorem Diehl Platinum 3000H

Postautor: CKCK » pn wrz 26, 2016 8:46 pm

Witam!
Ponoć do trzech razy sztuka.
Za czwartym powinni chociaż do wykluczenia instalacji zamontować inwerter innego producenta.
Ty tego nie próbuj bo zapewne stracisz gwarancje na całą instalację.
Po ilu razach reklamacji wymieniają instalację?
CKCK

Re: Problemy z Invertorem Diehl Platinum 3000H

Postautor: jarekostek » pn wrz 26, 2016 9:21 pm

Też tak myślę, tylko jak obserwuję tempo reakcji ze strony PK Energia to robi mi się niedobrze.
jarekostek

Wróć do Inwertery