• Advertisement

Warsztaty dla instalatorów SOLSUM - ktoś brał udział?

Dział, w którym użytkownicy opisują szkolenia, w których brali udział

Warsztaty dla instalatorów SOLSUM - ktoś brał udział?

Postautor: ADACO.PV Grzegorz Olechowski » czw wrz 05, 2013 12:14 pm

Jestem ciekaw, czy ktoś brał udział w warsztatach dla instalatorów SOLSUM:
http://www.solsum.pl/warsztaty-instalator-pv.html

Generalnie ostatnio tematyka szkoleń PV mocno w naszym kraju przycichła. Kto miał być wyszkolony w teorii ten już został wyszkolony a ofert kursów praktycznych wciąż jak na lekarstwo.
Czy ktoś jest w stanie podać jakąś opinię nt. tych szkoleń, ich wartości merytorycznej, poziomu wiedzy trenerów?
Grzegorz Olechowski
ADACO Photovoltaics
tel.: +48 882 924 705
e-mail: adaco.pv@gmail.com
ADACO.PV Grzegorz Olechowski

Advertisement

Re: Warsztaty dla instalatorów SOLSUM - ktoś brał udział?

Postautor: Mazury » wt lut 04, 2014 3:53 pm

Brałem udział w obecnej (styczniowej) edycji szkoleń. Trudno mi jednak jednoznacznie wypowiadać się na temat merytorycznej wartości szkoleń, sam nie mam takiej wiedzy ani porównania.
Firma S. może poszczycić się ilomaś-tam instalacjami komercyjnymi (rzędu MW lub GW mocy sumarycznie), są to dobrzy fachowcy, również w zakresie samego montażu. Obejrzeliśmy gospodarstwo, domek pokazowy, gdzie zainstalowano chyba wszystkie rodzaje paneli PV (oddzielnie oczywiście), łącznie z pokryciem dachowym BIPV, instalacją off-grid, i.in.
Jeśli chodzi o zastrzeżenia to mnie osobiście mniej interesowały wykłady (w języku czeskim i słowackim!) inżynierów specjalistów od dużych inwerterów, wycieczka na farmę PV na Słowację również się nie udała.
Cena była bardzo wygórowana, wówczas gdy się zapisywałem na początku stycznia, była to natomiast jedyna tak naprawdę oferta. Pieniędzy nie żałuję, acz superzadowolony też nie jestem.
Mazury

Postautor: Dawid1991 » pn lip 07, 2014 12:16 pm

A gdzie ten GW mocy zainstalowali - bo w PL nie ma chyba takich dużych instalacji wszystkich razem łącznie ?
Dawid1991

Postautor: Mazury » wt lip 08, 2014 9:13 pm

Wspominali coś o Hiszpanii i Niemczech, szczegółów nie znam. Na oko wyglądało to wiarygodnie.
k.
Mazury

Postautor: Uczestnik » sob wrz 20, 2014 8:25 pm

Brałem udział w jednym ze szkoleń. Odradzam. Firma nastawiona na kasę za "szkolenia", koszt bardzo wysoki a poziom wiedzy merytorycznej niski. Slajdy skopiowane z książki "Instalacje fotowoltaiczne" Bogdana Szymańskiego. Tak na prawdę polecam książkę, dużo więcej w niej wiedzy a koszt tylko 75zł. Uczestniczyłem wcześniej w szkoleniu organizowanym przez GlobEnergię z Krakowa, cena 1/3 wartości szkolenia firmy Solsum a wiedza merytoryczna dużo wyższa.
Uczestnik

Postautor: automaeko » czw gru 04, 2014 11:44 pm

a my polecamy szkolenia na północy kraju -> Gdynia -> AutomaEKO
realizatorzy projektów i instalatorzy
https://pl-pl.facebook.com/automaeko
www.automaeko.pl

instalatorzy OZE ... łączcie siły !
zniżki dla grup
automaeko

Postautor: Jakub Wiśniewski » śr lut 11, 2015 5:19 pm

Swego czasu, bardzo brzydko i bez dziękuję ani spier... skopiowali moje materiały szkoleniowe. Poza tym opinia o mocnym nastawieniu na reklamę własną i koszenie kasy na szkoleniach z PV to nie pierwsza, z którą się spotykam.
--
Kalkulator opłacalności instalacji PV (usługa dla partnerów) http://www.solwis.pl/pvcalc || Szkolenia dla instalatorów organizowane przez Producenta modułów PV (art. 20h pkt. 3e. Prawa Energetycznego) http://www.fotowoltaika-szkolenia.pl
Jakub Wiśniewski

Postautor: uczestnik2 » sob lip 09, 2016 11:14 pm

Miałem wątpliwą przyjemność brać udział w ich szkoleniu w zasadzie 2 krotnie. Poziom i wartość merytoryczna mocno średnia, zdecydowanie nie odpowiada wygórowanym cenom. Jest miło i przyjemnie do momentu dokonania płatności, później ew. pytania i wątpliwości trafiają w pustkę. Profesjonalizm organizacji szkoleń oraz wiarygodność biznesowa stoją na bardzo niskim poziomie, np. niespodziewane zmiany terminów w ostatniej chwili to normalka. Jednym słowem nie polecam, za te pieniądze należy oczekiwać więcej.
uczestnik2

Postautor: jakubmas » pt lut 24, 2017 10:18 am

witam wszystkich. czy ktos wie kiedy beda organizowane kolejne warsztaty?
jakubmas

Postautor: izolda223 » pt kwie 14, 2017 11:13 am

A czy na pomorzu odbywają sie jakieś warsztaty w najbliższym czasie?
izolda223

Wróć do Uczestniczyłem w szkoleniu