• Advertisement

Uważajcie na Konsulto - przy wyborze firmy do OZE.

Możliwości finansowania budowy farm fotowoltaicznych. Subsydia, dofinansowania, programy lokalne

Uważajcie na Konsulto - przy wyborze firmy do OZE.

Postautor: Paweł » czw maja 21, 2015 5:21 pm

Chciałem przestrzec przed pochopnym doborem partnerów do realizacji swojego małego projektu OZE.
Jestem nabitym w butelkę klientem firmy Konsulto z Cieszyna/Lubina w zakresie Projektu OZE
Tuż przed 24 kwietnia obiecywali, że projekt koncepcyjny elektrowni, będę mógł użyć w BOŚ pod wnioskiem o kredyt. Niestety BOŚ nie przyjął tego projektu, gdyż nie spełniał wymagań formalnych BOŚ. Przestrzegam przed wpłacaniem pieniędzy z góry i podpisywaniem nieedytowalnych umów drukowanych z PDFa - co już samo w sobie jest podejrzane.
Usługa Konsulto polega na przesłaniu PDFa niepodpisanego przez Projektanta i nazywają to Projektem Koncepcyjnym, którego jedynym możliwym sensownym wykorzystaniem dla klienta było uzyskanie dotacji z BOŚ.
Na moje żądanie poprawienia projektu milczą i nie odzywają się. Na żądanie zwrot części kasy milczą (projekt nie przeszedł przez BOŚ). Pora na sąd.
NIE POLECAM, ODRADZAM - chyba że masz do zutylizowania nadmiar gotówki albo dopilnujesz, żeby w umowie były jasne a nie mętne zapisy.
Paweł

Advertisement

Re: Uważajcie na Konsulto - przy wyborze firmy do OZE.

Postautor: ilanea78 » pn maja 25, 2015 11:05 am

Dzięki za ostrzeżenie, komuś się na pewno przyda!
ilanea78

Postautor: ridder » czw lip 30, 2015 1:40 pm

A ile wtopiłeś ? Dzięki, bo ostatnio jakiś klient to o nich mówił.
http://easysolar.co/ - rewolucyjne narzędzie dla budujących systemy fotowoltaniczne!
ridder

Postautor: Solisys » czw sie 06, 2015 1:50 pm

A co jest z nimi złego?
Solisys

Postautor: Paweł » czw sie 06, 2015 3:37 pm

Dają niepodpisany projekt, który nie przechodzi w procedurach BOŚ-u - czyli nie spełnia wymagań programu dofinansowania OZE. Mój projekt nie przeszedł, więc wiem co mówię. Wezwani do wprowadzenia zmian i poprawek, zlali sprawę ciepłym..., zero odpowiedzialności wobec klienta.
Istota "ich szwindlu" polega na tym, że człowiek przejęty inwestycją - w ciemno podpisuje umowę nieredagowlaną (wydruk z pliku PDF) przygotowaną przez nich - z której nie wynika jakikolwiek ich obowiązek ponad ten który sobie sami wymyślili i "na okrągło" wpisali do umowy.
Z braku konkurencji ufasz, że wszystko będzie OK, bo tak zapewnia Ciebie ich przedstawiciel, przy czym żeby Oni coś zaczęli robić musisz wpłacić 100% kwoty, potem dostajesz nie to co ci jest potrzebne ale to co oni uważają, że chcą Ci dać.
Nie ma czasu teraz się z nimi kopać, ale zimą trochę ich podręczę.
Paweł

Wróć do Finansowanie