• Advertisement

Instalacja a elektorwnia

Fotowoltaika a prawo budowlane, interpretacje, finansowanie, ubezpiecznie - PVforum.pl

Instalacja a elektorwnia

Postautor: Kot_Kamil » śr sie 31, 2016 2:32 pm

Cześć

Mam takie nietypowe pytanie. Chcę w najbliższej przyszłości zamontować u siebie instalację PV, ale nie chcę się bawić w akumulatory. Są duże, drogie i się zużywają. Wolałbym pójść w rozwiązanie dające mi możliwość odprowadzania nadmiaru energii do sieci. Zastanawia mnie jednak sprawa dogadania się z elektrownią. Jak to wygląda? Czy muszę z nimi jakieś umowy podpisywać? I jak jest w kwestii podatków i innych opłat? Czy mi ktoś nie policzy tego prądu jako przychodu i dowali podatek?

Jak to wygada w praktyce?
Kot_Kamil

Advertisement

Re: Instalacja a elektorwnia

Postautor: CKCK » czw wrz 01, 2016 11:55 am

Witam!.
Te klocki są już poukładane.
Tzn. wypełniasz papiery na ich gotowych drukach.
Składasz i czekasz.
Lub papirologie robi firma która montuje instalacje PV.
Montują licznik przy np.falowniku do zliczania wyprodukowanej zielonej energii.
Ten licznik co posiadasz wymieniają na dwukierunkowy.
Jak już hula to co kwartał wysyłasz sprawozdanie do URE z liczba wyprodukowanej energii.
Już nie musisz wystawiać rachunków do ZE .
Bilansują sami 1:0,8
Wyślą Tobie papiery ile wysłałeś im a ile pobrałeś od nich i jaka masz niedoplate lub nadplate.
CKCK

Postautor: Fido » sob wrz 03, 2016 8:55 pm

Kolego CKCK, czy coś nowego po newelizacjach w ustawie OZE? Piszesz o niedopłatach i nadpłatach, czyli co, będą płacić za nadmiar energii?
A co z tym kwartalnym oświadczeniem o wyprodukowanej zielonej energii? Nowelizacja zniosła ten obowiązek, czyżby jakiś comeback?
Możesz podać źródła?
Pozdrawiam
Fido

Postautor: CKCK » wt wrz 06, 2016 1:10 pm

Witam!
Nadpłaty,niedopłata tzn. jak więcej pobierzesz z sieci niż oddałeś to zapewne będzie trzeba dopłacić bo ZE to nie filantrop .
Co do rachunku i oświadczenia dla URE to wykonałem jedno i drugie lecz tylko "od rachunków" dostałem inf. zwrotne że już nie trzeba .
Natomiast URE milczy a pamiętam do tej pory ich pierwsze info."jak nie będzie oświadczenia to 1000zł kary".
W tym są szybcy.
CKCK

Wróć do Sytuacja prawna